دلار
فارسی
جستجو
صفحه مقالات و اخبار

متان

متان
گاز متان با فرمول شیمیایی CH4 قابلیت اشتعال بالا می باشد. متان به عنوان سوخت و از اجزای اصلی گاز طبیعی به شمار می آید. گاز متان گازی بی رنگ، بی بو، بی مزه و قابل اشتعال و سبک تر از هوا است که به آسانی با هوا می سوزد و تشکیل آب و کربن دی اکسید می دهد. مرز اشتعال گاز متان ۵%LEL  است که به عنوان کوچکترین نسبت حجمی گاز در هوا شناخته می شود. شعله گاز متان آبی کمرنگ است و ساده ترین عضو خانواده آلکان ها است. گاز متان  CH4 سمی نیست اما در غلظت های بالا جای اکسیژن را میگیرد و باعث ایجاد خفگی می شود. گاز متان اشتعال پذیر است و در غلظت های بالا امکان انفجار گاز متان به تنهایی وجود دارد  و در غلظت های پایین در صورت مخلوط شدن با مواد شیمیایی دیگر قابلیت انفجار دارد. 
گاز  متان یک گاز گلخانه ای و قابل اشتعال است و دتکتور گاز متان می تواند نشت گاز متان را تشخیص دهد بنابراین ترانسمیتر گاز متان و نشت یاب گاز متان که از سنسور CH4 ساخته شده اند قابلیت تشخیص نشت گاز متان را دارا می باشند. خرید حسگر گاز متان و خرید دتکتور گاز CH4 برای استفاده در صنایع شیمیایی و صنایع تولید متانول، اسید استیک و سایر مواد شیمیایی ضروری است تا اطمینان حاصل شود که فرآیندها به طور ایمن و کارآمد کار می کنند.
سنسور گاز متان  CH4 با تشخیص سریع و دقیق غلظت گاز متان به سرعت نشت گاز متان در محیط را تشخیص می دهد و آلارم می دهد تا از نشتی گاز متان جلوگیری شود و موجودات زنده و انسان ها در محیط آلوده به گاز متان باقی نمانند و محیط را ترک کننند.  انواع سنسور گاز متان در بازار به فروش می رسند که چهار نوع اصلی سنسور گاز متان عبارتند از:
۱-سنسور گاز متان نوع یونیزه شعله FIDS
2-سنسور گاز متان کاتالیزوری
۳-سنسور گاز متان الکتروشیمیایی
۴-سنسور نیمه هادی متان 
۵-سنسور مادون قرمز گاز متان
تولید حسگر گاز متان توسط برندهای مختلف در سراسر جهان انجام می شود و قیمت سنسور گاز متان بسته به تکنولوژی به کار رفته در ساخت سنسور، اجزای تشکیل دهنده سنسور و کشور و برند سازنده وابسته است. شما می توانید با خرید سنسور CH4  از مراکز معتبر خرید و فروش سنسور گاز CH4 نظیر سایت شرکت هویار با خیال راحت سنسور گاز مورد نیاز خود را سفارش دهید و کالا را درب منزل تحویل بگیرید. مناسبترین قیمت سنسور گاز متان، اتان، بوتان و .. را از ما بخواهید. منتظر تماس تلفنی شما برای خرید سنسور گاز CH4 هستیم.

نظرات
نوشتن نظر بستن صفحه نظرات