دلار
فارسی
جستجو
تصویر برای دسته  سنسور

سنسور

Select Subcategory

سنسور sensor
سنسور از کلمه sense در زبان انگلیسی به زبان فارسی وارد شده است و ترجمه آن حسگر می باشد. سنسورها می توانند کمیت هایی مانند دما و رطوبت، اختلاف فشار هوا و... را به کمیتهای الکتریکی پیوسته  یا غیرپیوسته تبدیل کنند. سنسورها یکی از پر کاربردترین تجهیزات در اتوماسیون صنعتی و صنایع مختلف مثل صنایع نفت و گاز، پتروشیمی ها، معادن و تجهیزات بیمارستانی و مهندسی پزشکی می باشند. 
شرکت هویار برای برطرف کردن نیازهای موجود در صنعت، با استفاده از انواع سنسور محصولاتی از قبیل ترانسمیتر، کنترلر را برای صنایع مختلف تولید می کند و در کشور ایران عرضه می کند و در مواردای آنها را به بازارهای جهانی و کشورهای همسایه صادر می کند. معمولا سنسورها به تنهائی در صنعت استفاده نمی شوند و نیاز به مدارهای راه انداز دارند و بخش جدا نشدنی از دستگاه های کنترل اتوماتیک هستند. 
  انواع سنسور نظیر سنسور الکتروشمیائی، سنسور الکتریکی، سنسور نوری، سنسور دود، سنسور دما، سنسور رطوبت، سنسور دما و رطوبت، سنسور فشار، سنسور اخلاف فشار هوا، سنسور گاز، سنسور NTC و ... ارائه می شود.

سنسور نوری

سنسور دود

سنسور دود در دتکتورهای دود برای تشخیص حریق و آتش سوزی کاربرد دارد. سنسور دود در دو نوع سنسور “فوتوالکتریک” و سنسور “یونیزاسیون”برای تشخیص آتش و دود وجود دارد. 

سنسور دما

سنسور دما برای اندازه گیری دما در صنعت کاربرد فراوانی دارند. از مهمترین سنسورهای دما می توان به ترموکوبل و RTD اشاره نمود. سنسور دما در دو نوع تماسی و غیر تماسی دسته بندی می شود.

سنسور رطوبت

 سنسور های رطوبت (نم سنج ) به سه شکل خازنی، مقاومتی، و حرارتی رطوبت موجود در محیط را اندازه گیری می کنند.  متداولترین سنسورهای رطوبت از نوع خازنی می باشند.

سنسور دما و رطوبت

سنسور فشار

سنسور اخلاف فشار هوا

سنسور اختلاف فشار یا سنسور فشار تفاضلی برای اندازه گیری رنج های پایین فشار در سیستم های پزشکی، صنعتی و … به کار می رود.

سنسور گاز

سنسور گاز یا آشکارساز گاز دستگاه الکترونیکی هستند که انواع مختلف گازها را شناسایی  می کنند. سنسورهای گاز معمولاً برای شناسایی گازهای سمی یا انفجاری و اندازه گیری غلظت گاز استفاده می شوند. 

سنسور گاز برای تشخیص گازهای گوناگون در انواع مختلف زیر ارائه می شود:

سنسور اکسیژن، سنسور دی اکسید کربن، سنسور کربن مونوکسید، سنسور هیدروژن سولفید، سنسور متان، سنسور هیدروژن سیانید، سنسور آمونیاک، سنسور ازن، سنسور هیدروژن، سنسور فسفین، سنسور گازهای سمی، سنسور VOC، سنسور آرسین، سنسور گاز کلر 

سنسور اکسیژن O2

سنسور اکسیژن قابلیت اندازه گیری نسبت اکسیژن موجود در یک گاز یا مایع را دارا می باشد. سنسور O2 نسبت اکسیژن موجود در گازهای خروجی از اگزوز را اندازه‌گیری می‌کند. حسگر O2 

سنسور مونوکسید کربن CO

هشدار دهنده نشت گاز منوکسید کربن یا آشکار ساز CO یک دستگاه الکترونیکی جهت حفظ ایمنی محیط‌های مسکونی نسبت به نشت گاز‌های خطرناک می‌باشد. سنسور CO نسبت به گاز‌های مونوکسید کربن و گازشهری حساس بوده و مقادیر گاز مونوکسید کربن را اندازه می گیرد. 

سنسور دی اکسید کربن CO2

سنسور کربن دی اکسید یا حسگر CO2 ابزاری برای اندازه‌گیری گاز دی اکسید کربن است. متداول‌ترین سنسور کربن دی اکسید سنسورهای گاز مادون قرمز (NDIR) و حسگرهای گاز شیمیایی است. سنسور CO2 

سنسور هیدروژن H2

 

3 Items in جدول 4 Items in جدول فهرست

دتکتور گاز اتیلن اکساید رنج 0 تا 20ppm مدل HT82

خروجی مدباس
خروجی جریان و ولتاژ
2 خروجی رله ای
$ 229

دتکتور گاز مونوکسید کربن رنج 0 تا 300ppm مدل HT82

خروجی مدباس
خروجی جریان و ولتاژ
2 خروجی رله ای
$ 64

دتکتور گاز کلر رنج 0 تا 20ppm مدل HT82

خروجی مدباس
خروجی جریان و ولتاژ
2 خروجی رله ای
$ 214