دلار
فارسی
جستجو
صفحه مقالات و اخبار

آمونیاک

آمونیاک

آمونیاک ترکیبی از نیتروژن و هیدروژن است. آمونیاك گازی بی رنگ، خیلی تند و زننده یعنی اشك‌آور و خفه كننده است. گاز آمونیاك NH3 سبب تحریك دستگاه تنفسی، پوست و چشم می شود و تماس طولانی مدت با حجم زیاد گاز آمونیاک برای بدن انسان بسیار خطرناك است زیرا این گاز با آسیب رساندن به شش‌ها و در بدترین حالت سبب مرگ انسان و موجودات زنده می شود. گاز آمونیاک با نام انگلیسی Ammonia با فرمول شیمیایی NH3 می باشد.

سنسور گاز آمونیاک

سنسور گاز آمونیاک یا حسگر گاز آمونیاک Ammonia Gas Sensor برای تشخیص غلظت گاز آمونیاک بکار می رود. سنسور گاز NH3 به مدار راه انداز الکترونیکی نیاز دارد. انواع سنسور گاز آمونیاک از نوع الکتروشیمیائی می باشند. خرید سنسور گاز آمونیاک برای ساخت و تولید انواع دتکتور گاز آمونیاک، سنجش گاز آمونیاک، آلارم دهنده آمونیاک و آشکارساز آمونیاک در مصارف صنعتی مخصوصا سردخانه میوه، سردخانه گوشت و مرغداری ها و آزمایشگاهها بکار می رود. لیست قیمت سنسور آمونیاک به شرکت سازنده، رنج اندازه گیری طول عمر و دقت سنسور آمونیاک بستگی دارد. فروش سنسور آمونیاک توسط شرکت هویار بصورت سفارشی انجام می شود. برخی از سنسور های گاز آمونیاک عبارتند از: MQ137, TGS2602, FECS44 , ME3-NH3, NH3 . سنسور آمونیاک مرغداری، سنسور آمونیاک سردخانه

دتکتور گاز آمونیاک

دتکتور گاز آمونیاک Ammonia Gas Detector یک نوع آشکارساز گاز آمونیاک می باشد. معمولا از دتکتور آمونیاک برای تشخیص نشتی گاز آمونیاک در یک محیط صنعتی استفاده می شود و خرید دتکتور گاز آمونیاک به صنایعی که احتمال نشت گاز آمونیاک مثل سردخانه ها و مراکزی که آمونیاک در آنجا تولید می شود، مثل مرغداری ها توصیه می شود. انواع دتکتور گاز آمونیاک دارای خروجی های رله ای می باشند که قابلیت روشن کردن آژیر و چراغ هشدار را دارند. قیمت دتکتور گاز آمونیاک بستگی به نوع سنسور، دقت سنسور، طول عمر و برند سازنده دارد. فروش دتکتور گاز آمونیاک توسط شرکت هویار بصورت سفارشی در انواع رنج های اندازه گیری و با استفاده از سنسورهای اروپائی و آسیائی در باکس پلاستیکی و باکس ضد انفجار با گواهینامه ATEX و IECEx انجام می شود.

ترانسمیتر گاز آمونیاک

ترانسمیتر گاز آمونیاک Ammonia Gas Transmitter دستگاهی است که برای اندازه گیری و سنجش گاز آمونیاک بکار می رود. معمولا سنسورهای بکار رفته در ترانسمیتر آمونیاک از سنسور آمونیاک بکار رفته در دتکتور آمونیاک دقیق تر می باشد. عموما در ترانسمیتر NH3 هدف اندازه گیری گاز آمونیاک است. خرید ترانسمیتر گاز آمونیاک در آزمایشگاهها برای اندازه گیری و صنایعی که احتمال نشت گاز آمونیاک مثل سردخانه ها و مراکزی که آمونیاک در آنجا تولید می شود، مثل مرغداری ها توصیه می شود. شرکت دانش بنیان هویار انواع ترانسمیتر گاز آمونیاک با خروجی های استاندارد: ولتاژ 0 تا 10 ولت (0to10V) و خروجی جریان 4 تا 20 میلی آمپر (4to20mA) و MODBUS/RTU و رله ای در انواع باکس پلاستیکی و باکس ضد انفجار با گواهینامه ATEX و IECEx  تولید می کند. قیمت ترانسمیتر گاز آمونیاک بستگی به نوع سنسور، دقت سنسور، طول عمر و برند سازنده دارد. فروش ترانسمیتر گاز آمونیاک توسط شرکت هویار بصورت سفارشی در انواع رنج های اندازه گیری انجام می شود.

نظرات
نوشتن نظر بستن صفحه نظرات